Proces rejestracji nazwy domeny

Proces rejestracji nazwy domeny – Basic Guide

Jeśli wahasz się przeczytać ten artykuł, można z pewnością brakuje kilka ważnych informacji o rejestrację nazwy domeny. Kilka artykułów na ten temat można znaleźć w internecie, ale zaletą tej write-up jest to, że to proste i łatwe do zrozumienia. Ten artykuł zawiera cię z wielką informacji na temat rejestracji domeny.

Co to jest nazwa domeny tak?

Nazwy domen są znane adresy internetowe (tj somename.com), że przeglądarek internetowych używa do zlokalizowania danej stronie. Nazwy domen, w rzeczywistości, są wskaźnikami do konkretnego adresu IP (Internet Protocol) adres (jest to adres serwery używają, aby znaleźć siebie) i wykorzystać je do prostego powodu. Są bardziej opisowy i łatwiejsze do zapamiętania niż adresy IP, które są prezentowane w tylko kilka liczb (tzn 125.416.28.7).

Proces rejestracji

Jeśli chcesz kupić domenę, najpierw trzeba znaleźć rejestratora, który będzie przetwarzać rejestrację nazwy domeny. Obecnie istnieją setki rejestratorów można użyć. Aby zobaczyć pełną listę akredytowanych rejestratorów nazw domen można znaleźć na stronie InterNIC (www.internic.com/regist.html~~HEAD=dobj). Kiedy idziesz na stronie internetowej rejestratora wybrano można korzystać z ich nazwę domeny funkcji wyszukiwania, aby sprawdzić, czy nazwa domeny planujecie kupno nie została jeszcze podjęta. Jeśli jest dostępna można przystąpić do rejestracji.

Teraz, jak iść do przodu z rejestracją masz około 3 więcej kroków, aby dokonać zakupu. Proces rejestracji nazwy domeny mogą się nieznacznie różnić od rejestratora do rejestratora, lecz następne 3 kroki powinny być prawie takie same dla większości z nich.

Zdecyduj, ile lat chcesz zarejestrować nazwę domeny?

Wybierz publicznych lub prywatnych rejestracji?

Wpisz nazwę domeny, informacje kontaktowe

Teraz pozwól mi przejść przez kolejne etapy wymienionych powyżej w sposób bardziej szczegółowy.

1. Podczas rejestracji nazwy domeny można wybrać okres czasu posiadania, który zwykle wynosi od 1 roku do nawet do 10 lat (oczywiście można przedłużyć go tuż przed domeny wkrótce wygaśnie więc nie luźne to). Niektórzy rejestratorzy mogą nawet wymagać minimum 2 lub więcej lat dla wybranych domen.

Tak jak wiele lat należy zarejestrować nazwę domeny? Cóż, to zależy co masz zamiar używać domenę. Jeśli jest to dla firmy i masz zamiar być na rynku od co najmniej najbliższych pięciu lat, chciałbym zarejestrować go przez pięć lub więcej lat. Jeśli nie jesteś pewny co do przyszłości swojej stronie 1 lub 2 lata powinno być w porządku, a następnie można po prostu przedłużyć rejestrację, jeśli strona ma się dobrze. Obecnie wielu rejestratorów daje możliwość posiadania nazwy domeny odnawiane automatycznie, więc nie musisz się o to martwić. Korzystanie z tej funkcji pozwoli Ci uniknąć utraty nazwy domeny tylko dlatego, że zapomniał go odnowić.

2. Wybór rejestrację publiczną lub prywatną, jest kolejnym krokiem będzie przejść, jednak niektórzy rejestratorzy domen mogą nie oferować tę opcję. Rejestracja publiczny jest ten, w którym wykorzystywać dane osobowe w kontakcie nazwy domeny. Ten typ rejestracji jest bardziej wygodne, ale także mniej bezpieczne niż prywatny po prostu dlatego, że szczegółowy kontakt jest powszechnie i łatwo dostępne w tym adres, numer telefonu i adres e-mail, które sprawiają, że łatwym celem dla spamerów e-mail i oszustwa.

Prywatna rejestracja jest z drugiej strony daje na bezpieczeństwo, ale jednocześnie może cię to kosztować dodatkowe pieniądze w ciągu pewnego okresu czasu. Jak to działa to w zasadzie, że rejestrator jest zarejestrowanie nazwy domeny w Twoim imieniu. Więc nie są bezpośrednio od właściciela, ale masz prawo do korzystania z niego. W tym przypadku nazwa domeny zawiera informacje kontaktowe rejestratora, a następnie do ciebie. Każda poczta otrzymana na adres podany w ramach swojej domeny zostaną przekazane do ciebie i tu, gdzie jest dodatkowy koszt przychodzi ponieważ większość rejestratorów będą pobierać opłaty dodatkowe za tę usługę. Jeśli wybiera prywatną rejestrację zdecydowanie polecam uważnie przeczytać umowę serwisową przed przystąpić do rejestracji. Możesz zaoszczędzić sobie wielu problemów.

3. Ostatnim krokiem jest dość prosta. Jeśli wybrałeś prywatny rejestrację nazwy domeny nie trzeba się martwić o tym kroku. W przypadku rejestracji publicznej wszystko, co musisz zrobić, to wpisać szczegółowe informacje kontaktowe. ICANN (Internetowa Korporacja ds Nadawania Nazw i Numerów) rejestruje 4 rodzaje kontaktów dla każdej nazwy domeny. kontakt 1.Owner kontaktowe 2.Administrator kontaktowe 3.Tech osoby 4.Billing kontakt osoby. Można tylko mieć te same informacje kontaktowe dla wszystkich czterech chyba że masz inne osoby zarządzające różne aspekty swojej nazwy domeny.

To wszystko. Teraz można po prostu zakończyć transakcję. Może to potrwać do 48 godzin w przypadku rejestracji nazwy domeny zostanie sfinalizowana. Po zakończeniu rejestracji, że masz sobie nazwę domeny. Oczywiście chodzi o coś więcej niż tylko rejestrację nazwy domeny trzeba zrobić, aby uzyskać dostęp do strony internetowej przy użyciu nazwy domeny, którą właśnie kupili. Trzeba budować witryny, znaleźć hostingowego, i opublikować swoją witrynę do serwerów usługodawcy hostingowego, ale te tematy są poza zakres tego artykułu.

woreczki strunowe wrocław

Teraz, po przeczytaniu tego artykułu, mamy nadzieję, że wszystkie wątpliwości dotyczące rejestracji nazw domen musi być rozwiązany.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat nazw domen odwiedzić informacji rejestrację nazwy domeny. Właśnie uruchomić nową nazwę domeny wyszukiwarki zestaw narzędzi aby wyszukiwanie proste. To jest ZA DARMO na ograniczony czas. Robert Dobes jest doświadczonym projektantem stron internetowych prowadzi własną firmę projektowanie stron internetowych ..

Artykuł dzięki: