Domeny

Domeny

Domeny

Domena internetowa jest wykorzystywanym w Internecie ciągiem znaków, unikalnym i niepowtarzalnym adresem strony. Ciąg znaków zakończony jest stałym sufiksem. Domeną może być nazwa Twojej firmy, masz jednak pełną dowolność w tworzeniu swojej domeny (oczywiście jeśli dana nazwa jest wolna).Sklep i szkolenia BHP Wrocław Rozszerzenie domeny może być różne w zależności od kraju, do jakiego jest przypisany (np. Rosja – .ru, Niemcy – .de).

Przyciągająca domena to już połowa sukcesu. Nazwa strony informuje, jakie tematy mogą być na niej poruszane. Coraz popularniejsze jest wybieranie domen, które składają się z imienia i nazwiska. Pozwala to łatwo odnaleźć Twoją stronę gdy jesteś specjalistą (na przykład lekarzem) i przyszli pacjenci szukają w Internecie wiadomości na Twój temat. Strona reprezentuje wtedy konkretnie Twoją osobę, jest Twoją wizytówką.

Domena identyfikuje adres strony WWW, serwery FTP i adres e-mail.

Cennik rozszerzeń domen jest różny, krajowe rozszerzenie .pl jest przeważnie tańsze niż domeny „sięgające” nieco dalej. Do tych droższych należą rozszerzenia globalne (.com) czy europejskie (.eu), ponieważ pozwalają większej grupie osób trafić na daną stronę, mogą też sprawiać wrażenie, że jest ona bardziej „otwarta”, przystosowana nie tylko dla polskich odbiorców, ale także na tych zagranicznych. Bez względu na to, które rozszerzenie państwo wybiorą, oferujemy Państwu domeny w atrakcyjnych cenach.

Dobrze dobrana domena pozwoli ludziom łatwiej znaleźć się na Twojej stronie, a także przekażę im informację, że jesteście profesjonalni, poważnie podchodzicie do swojej działalności.

Artykuł dzięki: